PODSUMOWANIE MIESIĄCA [MAJ 2017]

21:08:00
Maj to był intensywny miesiąc. Nadrabianie ocen to chyba najgorszy okres w trakcie roku szkolnego. Ciężko mi było znaleźć czas na książki, czy bloga. Mimo to jestem bardzo zadowolona z mojego wyniku czytelniczego. Gorzej z recenzjami,które pojawiły się zaledwie trzy.
PRZECZYTANE


1. "Chłopak, który zaglądał do mnie przez okno", Kirsty Moseley
2. "Złodzieje snów", Maggie Stiefvater <recenzja>
3. "Wiedźma z lustra", Maggie Stiefvater
4. "Przebudzenie króla", Maggie Stiefvater
5. "Franco", Kim Holden
6. "Tysiąc pocałunków", Tillie Cole
7. "Confess", Colleen Hoover
8. "Luonto", Melissa Darwood <recenzja>
9. "Chłopak z innej bajki", Kasie West
10. "Buntowniczka z pustyni", Alwyn Hamilton


NAJLEPSZA KSIĄŻKA MIESIĄCA

"Tysiąc pocałunków" to nie tylko najlepsza książka, jaką przeczytałam w maju, ale również jedna z lepszych jakie czytałam w życiu. Czasem tak jest, że już od pierwszych stron powieść skrada serce czytelnika. Tak było właśnie w moim przypadku. Tillie Cole stworzyła powieść, która wyciska ze mnie łzy na samą myśl o niej.

RECENZJA WKRÓTCE NAJGORSZA KSIĄŻKA MIESIĄCA 

Wiązałam z "Confess" duże nadzieje, ale bardzo się zawiodłam. Słyszałam wiele opinii, że jest to najlepsza książka Colleen Hoover, a skoro stworzono nawet serial na jej podstawie to nie mogło być inaczej. Niestety, nic bardziej mylnego. Zamiast oryginalnej powieści dostałam banalny, trochę przewidywalny romans. Żebyście mnie jednak źle nie zrozumieli, książka nie jest kiepska. Problem leży właśnie w jej przewidywalności. Po Colleen Hoover spodziewałam się czegoś znacznie lepszego. Gdyby "Confess" było autorstwa kogoś innego podeszłabym do książki zupełnie inaczej i nie zawiodła się tak bardzo BOOK HAUL


1. "Ocalenie Callie i Kaydena"
2. " Chemik"
3. "Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno"
4. " Królowa Tearlingu" 
5. "Złodzieje snów"
6. "Wiedźma z lustra"
7. "Przebudzenie króla"
8. "Czerwone jak krew"
9. "Białe jak śnieg"
10. "Confess"
11. "Chłopak z innej bajki"
12. "Franco"
13. "Tysiąc pocałunków"
14. "Luonto"
15. "The Call. Wezwanie" 
16. "Buntowniczka z pustyni" 
17. "Żniwiarz" 
18. "Wszystkie twoje marzenia"
19. "Konkurs na żonę" 
20. "Dom kamienia. Garnet"
21. "Nic do stracenia. Wreszcie wolni" 


WARSZAWSKIE TARGI KSIĄŻKI [20-21 maja]

Od 18 do 21 maja w Warszawie odbywały się Warszawskie Targi Książki, na które udało mi się dotrzeć. Było to pierwsze wydarzenie tego typu, na którym byłam i pod każdym względem spełniło moje oczekiwania. Spotkania z autorami, mnóstwo książek oraz przede wszystkim ludzie, których łączy pasja do czytania sprawiły, że był to jeden z lepszych weekend'ów mojego życia. W niedzielę wieczorem wróciłam do domu wymęczona i z okropnymi zakwasami od noszenia siatek, ale także niesamowicie szczęśliwa. Na Targach wzbogaciłam się o 10 książek, kilkanaście zakładek od Epikpage oraz parę autografów. 

Spotkanie z Kim Holden

W sobotę o 11 rano na stoisku Filia odbyło się spotkanie z moją ukochaną Kim Holden ("Promyczek", "Gus", "O wiele więcej" i "Franco"). Właśnie ono ostatecznie zadecydowało, że pojadę na WTK. Uwielbiam książki Kim, więc na wieść, że będzie gościem na Targach bardzo się ucieszyłam. No dobra, być może, zwariowałam z podekscytowania... Oczywiście, nie wszystko poszło po mojej myśli. Gdy miałam zrobić sobie z nią zdjęcie mój aparat w telefonie postanowił się wyłączyć. Na szczęście udało mi się zrobić chociaż jedno zdjęcie. Spotkanie z nią miało trwać godzinę, ale ostatecznie przeciągnęło się, aż do trzech.  Kim okazała się cudowną osobą - skromną, ciepłą i otwartą. 


7 komentarzy:

 1. OMG świetne wyniki! :D Gratuluję! :D I ile nowości *.*

  zabookowanyswiatpauli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazdroszczę ci spotkania autorskiego - niby nie czytałam nic od tej pani, ale to musiało być niesamowite przeżycie! :D
  Wynik masz rewelacyjny - u mnie o połowę mniej. ;/
  Pozdrawiam i zaczytanego czerwca życzę! ;)
  recenzjeklaudii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Tysiąc pocałunków mam już na półce, więc czeka, aż znajdę trochę czasu, ale już nie mogę się doczekać historii :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjny wynik i wiele ciekawych tytułów, po które mam zamiar sięgnąć :) Szkoda, że "Confess" Cię zawiodła, bo właśnie ją będę niedługo czytać :)
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny wynik, gratuluję!
  I oczywiście zazdroszczę Targów Książki :(

  aga-zaczytana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Aż trzy książki nam się powielają :) W maju również udało mi się przeczytać "Confess", "Chłopaka z innej bajki" oraz "Tysiąc pocałunków" :) Mi książka Hoover się podobała, ale ja po romansach nie spodziewam się zaskoczeń.
  Gratuluję wyników!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny wynik! Zaczęłam czytać wczoraj(a właściwie dzisiaj) tysiąc pocałunków i gdyby nie to, że była już 1 w nocy to pewnie przeczytałabym ją do końca :)
  Zazdroszczę Ci bardzo Targów Książki, ja wybieram się za rok :)

  http://pomiedzyrozdzialami.blogspot.com/?m=0

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.