ODDYCHAJ MNĄ, ABBI GLINES

21:05:00

Tytuł oryginału: "Breathe" 
Autor: Abbi Glines
Seria: Sea Breeze(tom 1)
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Pascal
Tłumaczenie: Agnieszka Skowron
Moja ocena: 3/5 (przeciętna)
Sadie White nie ma łatwego życia. Musiała dorosnąć znacznie szybciej niż jej rówieśnicy. Zajmuje się nie tylko domem, ale i ciężarną matką. W głębi serca marzy, żeby być zwykłą nastolatką z banalnymi problemami. W czasie wakacji zatrudnia się jako pomoc domowa w luksusowej willi na prywatnej wyspie. Nie spodziewa się, że tego lata poza obowiązkami czeka ją także miłość.
Jax Stone, nastoletni muzyk rockowy i łamacz damskich serc, co roku spędza wakacje w swojej willi. Tylko tu znajduje chwilę wytchnienia od zgiełku Hollywood. To jego azyl, jedyne miejsce, gdzie nie mają wstępu szalone fanki ani polujący na niego paparazzi. Pewnego dnia w swoim domu widzi natyka się na nieznajomą dziewczynę… 

Mam bardzo mieszane uczucia w stosunku do tej książki. Nie mogę powiedzieć, ze była bardzo zła, ale ciężko mi też doszukać się w niej pozytywów. "Oddychaj mną" to powieść, która wielokrotnie mnie irytowała lub bawiła swoją infantylnością. Autorka nie poruszyła żadnego nowego lub oryginalnego tematu, a od innych książek różni się tylko okładką i imionami bohaterów.

Sadie, to dojrzała i odpowiedzialna dziewczyna, która od zawsze musiała radzić sobie sama. Wydawać by się mogło, że nie trudno ją polubić, jednak było na odwrót. Już po paru stronach czytelnik może się przekonać, że jest również płaczliwa i bardzo niepewna siebie. Momentami jej brak obeznania ze światem wydawał się wręcz absurdalny i śmieszny.
Jax to kompletne przeciwieństwo Sadie. Zazwyczaj nie mam problemu z męskimi postaciami, ale akurat ten chłopak był strasznie irytujący. Autorka stworzyła przystojnego i egoistycznego gwiazdora, który żyje w przekonaniu, że pieniądze załatwią wszystko. Jax był po prostu dużym dzieckiem.

Książka  nie wywołała u mnie pozytywnych emocji. "Oddychaj mną" czytało się bardzo szybko, ale akcja była monotonna i nużąca. Przez całą fabułę nie działo się nic ciekawego. Rozmowy bohaterów niczym się nie różniły, podobnie jak opisane przez autorkę dni.

Nie uważam zakupu tej książki za błąd, jednak nigdy do niej nie wrócę. Mimo wszystkich wad i niedociągnięć zamierzam przeczytać następne tomy serii, ponieważ posiadają dobre opinie. Mam nadzieję, ze okażą się lepsze i nie zawiodę się na nich tak jak to było w przypadku "Oddychaj mną". 

3 komentarze:

 1. Przeczytałam kiedyś jedną książkę tej autorki, ale ostatnio co raz częściej widze te książki na blogach, więc może skuszę się. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś miałam w planach zakupienie tej książki i zapomniałam o niej aż do teraz. Słyszę na jej temat bardzo podzielone opinie, ale mimo wszystko chciałabym próbować tej historii na własnej skórze :)

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie! x
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2016/12/tbr-na-swieta-i-zime.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ją w planach :D
  http://justboooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.