DWÓR MGIEŁ I FURII, SARAH J. MAAS

20:47:00

Tytuł oryginału: A Court of Mist and Fury
Seria: Dwór Cierni i Róż (#2)
Autor: Sarah J. Maas
Liczba stron: 768
Tłumaczenie: Jakub Radzimiski
Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 11 stycznia 2017

Po tym, jak Feyra ocaliła Prythian, mogłoby się wydawać, że baśń dobiega końca. Dziewczyna, bezpieczna i otoczona luksusem, przygotowuje się do poślubienia ukochanego Tamlina. Przed nią długie i szczęśliwe życie.Sęk w tym, że Feyra nigdy nie chciała być księżniczką z bajki. Zresztą zupełnie nie nadaje się do tej roli. W snach wciąż powracają do niej wymyślne tortury Amaranthy i zbrodnia, którą popełniła, by się od nich uwolnić. Pragnący zapewnić jej bezpieczeńtwo Tamlin próbuje zamknąć Feyrę w złotej klatce. W jej nowym nieśmiertelnym ciele drzemią moce, których dziewczyna nie umie opanować. W dodatku o spłatę swojego długu upomina się największy wróg Tamlina - Rhysand, Książę Dworu Nocy. 
- Wydawnistwo Urobros

Połączenie baśni o Pięknej i Bestii oraz legend o czarodziejskich istotach okazało się strzałem w dziesiątkę. Pierwszy tom trylogii "Dwór Cierni i Róż" zrobił na mnie ogromne wrażenie. Po przewróceniu ostatniej strony byłam zdruzgotana i nie mogłam się zabrać za żadną inną powieść. Myśli na temat tej książki kłębiły mi się w głowie i nie pozwalały zasnąć, mimo że zarwana noc dawała o sobie znać. Sięgając po część drugą miałam nadzieją, że spodoba mi się ona niemniej. Nie brałam pod uwagę, że mogłabym się na niej zawieść. Nigdy jednak nie spodziewałabym się, że książka może tak bardzo mną wstrząsnąć, że nie będę wiedziała jak to ubrać w słowa. Bo rzeczywiście nie mam pojęcia jak napisać tę recenzję. "Dwór Mgieł i Furii" podobał mi się tak bardzo, że każde słowo, każdy wyraz który przychodzi mi do głowy wydaje się za słaby i niewystarczający, aby opisać jak fantastyczna jest ta powieść. 


Dlatego jeśli jeszcze nie czytaliście tej książki to natychmiast to zmieńcie! Ja z niecierpliwością czekam na trzeci tom serii "Dwór Cierni i Róż". 

9 komentarzy:

 1. Czytałam pierwszy tom i strasznie mi się nie podobał. Dlatego też po drugi raczej nie sięgnę, choć odrobinkę kusi mnie poznanie dalszej części historii, która zachwyciła już tyle osób :)
  Pozdrawiam i zapraszam na recenzję "Miecza lata"! pattbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę najpierw przeczytać pierwszy tom, ale uwielbiam Sarah J. Maas, więc na pewno nadrobię! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Sarę J. Maas, jednak pierwszy tom nie spodobał mi się tak bardzo, jak sądziłam, że mi się spodoba. Niektóre momenty strasznie mi się dłużyły, brakowało mi akcji i zaskakujących niespodzianek, ale sam pomysł jest bez wątpienia oryginalny i mam ogromną ochotę na Dwór mgieł i furii. W końcu dostaniemy więcej Rhysa, a on podbił moje serce właściwie natychmiast <3

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie jedna z moich ulubionych serii. Ostatnio zapoznaję się również, że Szklanym tronem

  OdpowiedzUsuń
 5. Jedna z najlepszych książek, jakie czytałam w całym moim życiu. Chyba nigdy nie miałam takiej depresji poksiążkowej, jak po DMIF. Chcę już kolejny tom! :D
  Pozdrawiam,
  moonybookishcorner.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam nawet pierwszego tomu. Pomyślę :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy tom był świetny i z pewnością wkrótce sięgnę po drugą część :)
  Trochę się boję czy będzie trzymał poziom i czy nie będzie mnie denerwował wątek romantyczny, ale pożyjemy, zobaczymy ;)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Kończę ją czytać i jestem zachwycona. ♥
  RHYS ♥

  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 9. Niedawno czytałam pierwszą część tej serii, byłam zachwycona. Koniecznie muszę przeczytać kolejną. Mam nadzieję, że umieścisz na blogu recenzję ,,Dworu Skrzydeł i Zguby" ;)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.