TBR #1

20:05:00
Uroczyście przysięgam, że nie kupię żadnej książki, dopóki nie nadrobię tych z mojego "stosiku do przeczytania"! 1. "Kiedy wszystko się zmienia" Lisa De Jong

Nieustannie pozwalałam, by przeszłość determinowała moją przyszłość. Ale nie zamierzam się więcej poddawać. 

Drake’a Chambersa cechuje tak wielka arogancja, jak mnie upór. Jest gwiazdą boiska, rozgrywającym w studenckiej drużynie futbolowej znanym w całym kraju. Myślałam, że jest taki jak wszyscy... Że to chłopak, którego powinna omijać z daleka każda dziewczyna. Odkryłam jednak, że na jego barkach spoczywa nie tylko ciężar prowadzenia drużyny.

Drake wyznał mi swoje uczucia z nadzieją, że i ja od dawna coś do niego czuję. Sądziłam, że odnaleźliśmy szczęście, jednak przeszłość zawsze znajdzie sposób, by wpłynąć na teraźniejszość.

Z jedną decyzją wszystko może się zmienić... już na zawsze.

2. "Obsydian", Jennifer L. Armentrout
Kiedy przeprowadziliśmy się do Zachodniej Wirginii, zanim zaczęłam mój ostatni rok w szkole, musiałam przyzwyczaić się do dziwacznego akcentu, rwącego się łącza internetowego i całego morza otaczającej mnie nudy... Aż do momentu, kiedy spotkałam mojego nowego, wysokiego sąsiada o niesamowitych, zielonych oczach. Wtedy sprawy zaczęły obierać zupełnie inny kierunek... 

Ale kiedy zaczęłam z nim rozmawiać zrozumiałam, że Daemon jest wyniosły, arogancki i doprowadza mnie do szału. Zupełnie nam nie po drodze. Zupełnie. Jednak kiedy prawie nie zginęłam, a Daemon dosłownie zamroził czas, cóż... stało się coś zupełnie niespodziewanego. 

Wpadłam w kłopoty, groziło mi śmiertelne niebezpieczeństwo. Jedyną szansą, żebym wyszła z tego cało, było trzymanie się blisko Daemona, aż przygaśnie blask…Jeśli oczywiście sama go wcześniej nie zabiję.

3. "O wiele więcej", Kim Holden
Miłość to dziwna sprawa. Pojawia się znikąd. Nie ma w niej logiki. Nie da się jej zmierzyć. 
To mieszanka uczuć i pasji, połączenie niebezpieczne, podsycająca miłość... ale również nienawiść.

Mimowolnie poznałem oba i jestem już ekspertem.

Zakochałem się w Mirandzie ślepo i bezgranicznie. Wyidealizowałem sobie jej obraz. Jednak marzenia są niczym dym. Są nieuchwytne. Unoszą się nad nami, aż w końcu wydaje nam się, że ich pragniemy, że ich potrzebujemy.

Taka była również Miranda. Ulotna niczym dym.

Myślałem, że jej pragnę. Sądziłem, że jej potrzebuję.

W końcu jednak dopadła mnie szara rzeczywistość. Wypatroszyła mnie ze złudzeń niczym okrutny drapieżnik. 

Rzeczywistość bywa podła.Tak jak Miranda. A ja potrafię być czasem strasznym głupcem... Który mimo wszystko nadal wierzy. W marzenia. W ludzi. I w miłość.4. "Bez winy", Mia Sheridan 
Kira nie ma grosza przy duszy, za to mnóstwo kłopotów. W przeszłości odebrano jej to, co najważniejsze. Teraz musi postawić wszystko na jedną kartę, aby odmienić swój los.

Grayson walczy o przerwanie pasma życiowych niepowodzeń, ale przytłaczający ciężar wyrzutów sumienia kruszy resztki jego nadziei na lepsze jutro. Kira składa mu propozycję, która może go ocalić. Wystarczy tylko, że złoży przysięgę, nawet jeśli nie zamierza jej dotrzymać…

Obiecali sobie wieczność, nie wiedząc, że jedna chwila może odmienić całe życie.  Czy miłość da im kolejną szansę, choć żadne z nich nie jest bez winy?


5. "Filtr roku", Jennifer Echols
Tia Cruz, siedemnastoletnia uczennica ostatniej klasy liceum, znana jest w szkole jako ostra imprezowiczka, której nieobce są alkohol, trawka i liczne krótkotrwałe flirty. Dziewczyna, obserwująca życie swoich rodziców i sióstr, nie wierzy w stałość zobowiązań i robi wszystko, by żadnych nie podejmować - ani w kwestiach uczuciowych, ani w sprawach nauki. I nagle w tym jej pozornie uporządkowanym świecie bez miłości pojawia się Will, przystojny  chłopak z Minnesoty, z trudem znoszący żar Florydy. 
6. "Intuicja", Amy A. Bartol
Evie Claremont podnosi się po dramatycznych wydarzeniach opisanych w Nieuniknionych i stracie ukochanego wujka, który ją wychował. Pomagają jej przyjaciele ze studiów - Kosiarze, czyli anioły śmierci Brownie i Buns, oraz dwaj wyśmienici wojownicy: Reed i Zephyr. Evie i Reeda łączy gorące uczucie, lecz muszą powściągnąć namiętność, ponieważ Evie dopiero nabiera anielskich mocy i zbliżenie z Reedem mogłoby ją zabić. Dziewczyna wciąż zastanawia się, kim naprawdę jest i dlaczego anioły Upadłe tak bardzo jej nienawidzą. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy okazuje się, że nie tylko one są jej śmiertelnymi wrogami...

TERAZ CZYTAM

6 komentarzy:

 1. niedawno czytałam "Bez winy" i naprawdę polecam 😍

  OdpowiedzUsuń
 2. Na sama będę polować na "Bez winy" oraz na "O wiele więcej" :D
  Bądź tu teraz

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja musze w końcu poznać pierwszą część Intuicji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Bez winy" jest świetne, a "Kiedy wszystko się zmienia" to taka lekka komedia romantyczna :) Za "O wiele więcej" zabieram się dzisiaj :) Czytałam różne jej opinie i trochę się obawiam, ale wierzę, że będzie dobrze ;)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. "O wiele więcej" jest całkiem całkiem, choć zdecydowanie wolę "Gusa" :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.